Zalety stosowania chemii budowlanej są dość oczywiste. Pozwalają znacznie uprościć dekorację pomieszczeń, stworzyć maksymalne warunki dla wysokiej jakości montażu powłoki. Chemia budowlana zapewni głównej powłoce dodatkowe właściwości ochronne i konstrukcyjne, poprawi dekoracyjne i użytkowe właściwości podstawowych materiałów. Istotnym plusem chemii budowlanej jest niski koszt całej gamy produktów, który dodatkowo opłaca się doskonałą jakość dodatków i mieszanin, a także przedłużoną żywotność powłok podstawowych.

VillaFashion oferuje dla ciebie takich producentów jak:

Mira Biggeprodukter A/S (Dania) produkuje wysokiej jakości suche mieszanki budowlane. Duńskie materiały budowlane – produkty o najwyższej jakości, co jest bardzo ważne, bo od tego zależy wiele cech domu, jego wewnętrznej i zewnętrznej dekoracji (wytrzymałość, trwałość, wilgotność, ekologia i bezpieczeństwo, estetyka i zewnętrzna atrakcyjność). Mira ma ogromny asortyment produktów, które pomogą ci w rozwiązaniu najbardziej różnych problemów pojawiających się w trakcie budowy, przebudowy lub remontu.

Tytan, to kompleksowa odpowiedź na potrzeby budowniczych: montowanie, uszczelnianie, klejenie, wypełnianie, impregnowanie, tynkowanie, kafelkowanie, malowanie, ocieplanie; efekt na lata; innowacyjne produkty tworzone we współpracy z profesjonalnymi wykonawcami, dostosowane do różnych warunków klimatycznych i technologii budowlanych; nowoczesne receptury bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników; międzynarodowe atesty i certyfikacje produktów; szkolenia produktowe i bieżące doradztwo techniczne.

Chemia budowlana - jeden z ważniejszych komponentów stosowanych w budownictwie

Ona jest stosowana na wszystkich etapach prac wykończeniowych w pomieszczeniu.

Głównym zadaniem chemii budowlanej jest zwiększenie wytrzymałości, odporności na zużycie i innych efektów głównych powłok. Jednak oprócz tych właściwości, chemia budowlana przyczynia się do nadania specjalnych właściwości innym materiałom, które same w sobie nie mają tych właściwości.

Przede wszystkim mówimy o zwiększeniu właściwości hydrofobowych powłoki. W tym celu można stosować wodoodporne taśmy, polimery, lakiery, różne uszczelki.

Oprócz hydroizolacji, zadaniem chemii budowlanej jest zwiększenie właściwości izolacji termicznej i akustycznej. W tym celu stosuje się różne uszczelniacze, taśmy termoizolacyjne, polimery i inne materiały, zaprojektowane tak, aby ostrożnie i hermetycznie zamykać szwy i przestrzenie pomiędzy warstwami powłoki.

Nie mniejszym zadaniem chemii budowlanej jest poprawa wyglądu powłok. W tym celu stosuje się cały zestaw narzędzi, których zadaniem jest podkreślenie tekstury użytych materiałów, nadanie im pewnego połysku, odcienia itp.

Kolejną kwestią jest wzrost właściwości dźwiękoszczelnych powłok. Tutaj liczba chemii budowlanej może obejmować materiały amortyzujące, piankę montażową, uszczelniacze i inne substancje.

Nowoczesne środki chemii budowlanej same w sobie mają bardzo dobre cechy, a zatem są łatwe i praktyczne w użyciu. Mieszanki budowlane i dodatki są wysoko rozpuszczalne, szybko schnące, są mocne.

Dodanie do nich różnych dodatków pozwala na uwzględnienie wszystkich niuansów pracy z nimi na wietrze, w gorącej lub odwrotnie, zimnej pogodzie.

Sama chemia budowlana jest w większości niepalna, a w normalnych warunkach nie wydziela szkodliwych substancji. Wiele komponentów użytych do jego produkcji jest całkowicie naturalne.

logo-mira-tytan